Зала слави

5a989235be348586df27535e5c502ab0

ІРИНА ДЕРЮГІНА
Заслужений майстер спорту СРСР (1977) з художньої гімнастики в індивідуальній першості. Єдина радянська гімнастка, яка двічі була абсолютною чемпіонкою світу в 1977 і 1979. Її мати, Альбіна Миколаївна Дерюгіна була її тренером. Успіхи Ірини в художній гімнастиці сильно вплинули на розвиток художньої гімнастики в Україні.

У зв’язку з травмою Ірина закінчила спортивну кар’єру в 1982 році. З тих пір віцепрезидент Федерації гімнастики України, старший тренер збірної команди України з художньої гімнастики, суддя міжнародної категорії. Виховала багатьох світових зірок художньої гімнастики, натхненник і організатор найбільших змагань з художньої гімнастики Чемпіонату світу (2013, Київ), Чемпіонату Європи (2004, Київ), а також Кубків світу та етапів Гран-Прі.

Працює в тандемі з легендарним тренером, своєю мамою Альбіною Миколаївною Дерюгіною. Дочка Ірини Дерюгіної Іріша Блохіна є головним хореографомпостановником вправ збірної команди України.

5a989235be348586df27535e5c502ab0

ОЛЕКСАНДРА ТИМОШЕНКО
Заслужений майстер спорту СРСР і України. Найтитулованіша українська гімнастка. В її активі золота і бронзова медаль Олімпійських ігор (1988, Сеул, і 1992, Барселона). Подібного успіху вдавалося досягти лише кільком гімнасткам за історію світової гімнастики. Мабуть, жодна інша гімнастка не приходила на гімнастику так пізно. Її зліт був стрімким.

У віці 14 років вона стає чемпіонкою СРСР серед юніорів і незабаром завойовує три медалі на Європейській першості: золото у вправах зі скакалкою, срібло з обручем і бронза зі стрічкою. Потім, стабільно виступаючи на різних міжреспубліканських змаганнях всередині СРСР, вона стає гімнасткою номер два після Марини Лобач, тим самим завойовуючи право виступати в 1988 на Європейському чемпіонаті і на Олімпійських іграх в Сеулі, де Олександра завоювала свою першу олімпійську медаль бронзу.

У 1992 на Олімпіаді в Барселоні (Іспанія) Олександра завойовує золото в індивідуальному багатоборстві. На піку своєї кар’єри Олександра вирішила завершити виступи. Олімпійські ігри стали її останніми змаганнями. Нині Олександра проживає в Австрії, виховує дочку, досконало знає кілька іноземних мов і працює юристом.

Oksana Skaldina

ОКСАНА СКАЛДІНА
З п’яти років Оксана Скалдіна почала займатися гімнастикою в Запоріжжі під керівництвом Людмили Ковалик, але вже незабаром вона потрапила до Альбіни і Ірини Дерюгіних в їх знамениту школу художньої гімнастики.

Вже в 1989 році у складі збірної СРСР маловідома гімнастка посправжньому розкрилася під час чемпіонату світу в Югославії (Сараєво), який приніс їй 3 золоті медалі у фіналах в окремих видах багатоборства. У 1991 році Оксана заслужено стала абсолютною чемпіонкою світу, в 1992 Скалдіна виграє Чемпіонат СНД.

Олімпіада 1992 року приносить тріумф Скалдіній, вона стала бронзовим призером.

Після Олімпійських ігор Оксана завершує спортивну кар’єру. Була одружена з олімпійським чемпіоном з сучасного п’ятиборства Дмитром Сватковським. Дочка Дарина входила до складу збірної Росії з художньої гімнастики; завершила спортивну кар’єру в 2014 році через травми.

5a989235be348586df27535e5c502ab0

КАТЕРИНА СЕРЕБРЯНСЬКА
Лідер збірної команди України з художньої гімнастики у 1993 — 1997 рр. Родом з Сімферополя, АР Крим, Україна. За свою кар’єру тренувалася як на базі «Динамо« в Сімферополі, так і в «Школі Дерюгіних« в Києві під керівництвом своєї мами, Заслуженого тренера СРСР і України Серебрянської Любові Овсіївни. Перший офіційний міжнародний дебют відбувся ще за команду СРСР в 1991 році — юніорський Чемпіонат Європи.

У 1992 році Катерина виступила на першому чемпіонаті світу внаслідок відходу лідерів збірної Олександри Тимошенко і Оксани Скалдіної. З тих пір і аж до закінчення спортивної кар’єри була лідером команди. У 1995 абсолютна чемпіонка світу, в 1996 олімпійська чемпіонка (Атланта).

У 1998 році Катерина закінчує спортивну кар’єру внаслідок травми.

В даний час Катерина Серебрянська — експерт по здоровому способу життя. Основний акцент її діяльності — комплексний підхід до здорового способу життя. Катерина — ведуча багатьох телевізійних проектів про збалансоване харчування і ефективні тренування. Автор семи фітнес-DVD «Ранкова гімнастика з Катериною Серебрянською» і книги під назвою «Жіночі секрети або будь в формі!». Катерина — засновник та ідейний натхненник порталу Ekaterina.ua, який розкриває методи досягнення балансу і здоров’я в умовах активного сучасного життя.

Елена Витриченко

ОЛЕНА ВІТРИЧЕНКО
Лідер збірної команди України з художньої гімнастики у 1992 — 2000 рр. За двадцятирічну спортивну кар’єру Олена Вітриченко виборола більше 500 медалей. Серед них«бронза» Олімпійських ігор в Атланті, дев’ять золотих нагород чемпіонатів світу і дванадцять європейських першостей.

Мати Олени, Ніна Вітриченко, також була гімнасткою, згодом стала тренером своєї дочки. Олена почала займатися художньою гімнастикою з 4річного віку.

Хоча вона вперше з’явилася на міжнародних змаганнях в 1986, посправжньому її помітили на світовій першості в Брюсселі (Бельгія) в 1992, де вона, як член української збірної, завойовувала срібну медаль. Після цього Олена почала перемагати на багатьох інших важливих змаганнях.

Її найкращі виступи відбулися в 1996 році на Літніх Олімпійських іграх, де вона завоювала бронзову медаль. Через рік вона виграла світовий та європейський чемпіонат. Улюбленим предметом для Олени була стрічка, за виступи з якою вона тричі ставала світовим і двічі європейським чемпіоном.

Вітриченко закінчила виступи після Олімпійських ігор в Сіднеї (2000).

Тамара Ерофеева

ТАМАРА ЄРОФЕЄВА
Заслужений майстер спорту України. Лідер збірної команди України початку 2000-х років. Виступала на Олімпіаді 2000 в Сіднеї (Австралія), завоювала 6 місце. Абсолютна чемпіонка світу 2001 року в Мадриді (Іспанія).

У дитинстві про будь-які серйозні досягнення вона взагалі не замислювалася. І тільки в процесі роботи декількох років з бридкого каченяти Тамара перетворилася на прекрасного лебедя. Елегантність, вишукане виконання всіх важких елементів — такими епітетами можна нагородити українську гімнастку. Тамара зачаровувала глядачів своїм натхненням, класично строгими лініями і бездоганністю стилю. Вперше побачивши її повороти, ви не забудете їх ніколи. Майже всі характери музики підкорялися їй: починаючи від балетної «Жизелі» до переможного гладіатора.

Закінчила спортивну кар’єру в 2004. Працювала в Cirque du Soleil (Cirque du Soleil, Канада). По закінченню в 2007 році контракту стала працювати в ЛасВегасі в «V (The Ultimate Variety Show)» і в мюзиклі «VEGAS! TheShow«.

Вийшла заміж за Стояна Мечкарова в ЛасВегасі. 9 жовтня 2010 року в них народився син Олександр.

5a989235be348586df27535e5c502ab0

ГАННА БЕЗСОНОВА
Багаторічний лідер збірної команди України з художньої гімнастики (2002 — 2009). Одна з найбільш титулованих українських гімнасток, в її активі дві медалі Олімпійських ігор (2004, Афіни і 2008, Пекін), безліч медалей чемпіонатів світу та Європи.

У гімнастику потрапила, незважаючи на небажання віддавати дочку в спорт чемпіонки світу в групових вправах Вікторії Сірих-Безсонової. З юного віку була перспективною спортсменкою. Перші міжнародні змагання — Чемпіонат Європи 1996 в групових вправах. Перший дорослий Чемпіонат світу — 1999 року у м. Осака (Японія), де була відразу ж завойована перша медаль — «срібло» у командній першості. З кожного наступного чемпіонату світу поверталася з медалями. Чемпіонка світу, що володіє титулом як в груповий першості (2002, Новий Орлеан), так і в індивідуальній першості (2007, Патри).

У 2007 році Ганна Безсонова стала єдиною серед українських спортсменів, хто виграв золоту медаль на Чемпіонаті світу серед олімпійських дисциплін.

Закінчила спортивну кар’єру в 2009 році. Нині тренер з художньої гімнастики і суддя міжнародної категорії.

Наталья Годунко

НАТАЛІЯ ГОДУНКО
Заслужений майстер спорту України з художньої гімнастики, чемпіонка світу як в особистій першості (2001), так в і груповий першості (2002).

З 2001 року вона увійшла до складу української збірної команди з художньої гімнастики.

За свою кар’єру Наталія Годунко не раз допомагала своїй збірній завоювати командні медалі. В її колекції 3 командні медалі чемпіонатів світу та 4чемпіонатів Європи. В окремих видах успіху вона змогла домогтися в сезоні 2005 року, вигравши бронзу світу і золото Європи у вправі зі стрічкою. Удачу їй у багато принесла музична композиція «Політ джмеля», яка так підходила характеру Наталії.

Примітно, що Наталя є єдиною гімнасткою за історію художньої гімнастики, яка виступала на одному Чемпіонаті світу відразу по 2 програмам: в 2003 році на Чемпіонаті світу в Будапешті Наталія завоювала ліцензію на Олімпійські ігри як в складі «індивідуальниці«, так і в складі команди у групових вправах.

Брала участь в Олімпійських іграх 2004 (5 місце) і 2008 (7 місце) рр.

Алина Максименко

АЛІНА МАКСИМЕНКО
Заслужений майстер спорту України з художньої гімнастики, лідер збірної команди України з художньої гімнастики в 2010 — 2012 рр. Одна з небагатьох гімнасток у світовій історії, хто зміг виступити на Олімпійських іграх як в особистій програмі (2012, Лондон), так і в групових вправах (Пекін, 2008).

Міжнародна кар’єра Аліни Максименко почалася в 2006 році з юніорського Чемпіонату Європи. Уже в перший рік виступів за дорослою програмою Аліна потрапляє в збірну у групових вправах і вносить вагомий внесок у завоювання олімпійської ліцензії на Чемпіонаті світу в 2007 році. У 2008 виступила на Олімпійських іграх в Пекіні в групових вправах.

З 2009 року виступала в індивідуальній програмі, де досягла значних успіхів: на рахунку Аліни численні медалі з Чемпіонатів світу, Європи, Всесвітніх Універсіад, Всесвітніх Ігор, Кубків світу та етапів Гран-Прі.

Завершила виступи після Чемпіонату світу 2013 року, який проходив в Києві.

ГАННА РІЗАТДІНОВА.

Анна Ризатдинова

Заслужений майстер спорту України, лідер збірної команди України з художньої гімнастики в 2013 — 2016 рр. Бронзовий призер Олімпіади-2016 в РіодеЖанейро, чемпіонка світу у вправі з обручем 2013 року, багаторазовий призер чемпіонатів світу, Європи, переможниця і призер Всесвітніх ігор, Всесвітньої Універсіади.

Спортивна кар’єра на міжнародній арені почалася з 2008 року, коли Ганна в складі юніорської збірної команди України виграла бронзу на Чемпіонаті Європи.

Починаючи зі свого першого сезону виступів у дорослій категорії в 2009 році, Ганна міцно закріпилася в основі національної збірної команди України. Перша медаль на Чемпіонаті світу була завойована в 2011 році в Монпельє «бронза» в командній першості. В 2012 Ганна входить в топ10 кращих спортсменок світу, завоювавши право виступити в фіналі Олімпійських ігор в Лондоні.

З 2013 року Різатдінова одна з лідерів світової художньої гімнастики: бронзовий призер Олімпіади-2016, чемпіонка світу 2013 у вправі з обручем, чемпіонка Всесвітніх ігор, багаторазовий призер чемпіонатів світу та Європи, переможниця та призерка Всесвітньої Універсіади, Європейських ігор в Баку, неодноразова переможниця етапів Кубка світу та Гран-Прі. Після Всесвітньої Універсіади 2013 була нагороджена Орденом княгині Ольги III ступеня, а після Олімпіади-2016 Орденом княгині Ольги II ступеня.

У 2017 році вирішила продовжити свою спортивну кар’єру, проте під час виступів на «Кубку Дерюгіної« загострилася стара травма стопи, і гімнастка знялася зі змагань. В цьому ж році Ганна вирішила приділити час родині, і в кінці року у неї народився син Роман. Незабаром Ганна завершила свою спортивну кар’єру.