Про будущих чемпионов от Анны Бессоновой

bessonova_anya

Анна Бессонова принимает участие в проекте известного украинского пловца Дениса Силантьева по продвижению спорта и его поддержке.

Для сайта helpsport.in.ua Анна поделилась своими переживаниями по поводу часто отсутствия возможности у маленьких девочек приобщиться к этому прекрасному виду спорту.

Интервью ниже (перевести с украинского языка на русский)

«Хіба можна виховати чемпіона, коли дитині доводиться займатися улюбленим видом спорту при нульовій температурі?», — Анна Бессонова

Серед друзів проекту HELP SPORT — українська гімнастка, абсолютна чемпіонка світу з художньої гімнастики 2007 року, дворазова бронзова призерка Олімпійських ігор 2004 і 2008 років Анна Бессонова.

— Спортивна сфера в Україні знаходиться в доволі занедбаному стані. Яка проблема лежить в основі такого стану речей?

— Основна проблема – проблема дитячого спорту: він практично не підтримується. Ми звинувачуємо батьків, що діти не займаються спортом, але причина в тому, що немає умов для того, щоб підростаюче покоління могло займатися. Виховання спортсмена починається з дитячих років, коли мама або тато приводить малюка в спортивну школу, обрану секцію або навіть на стадіон, потім уже тренер приділяє увагу його розвитку, робить акценти на його сильних сторонах. Проте для того, щоб цю проблему вирішити потрібен комплексний підхід.

— Що треба змінити, щоб в Україні стало більше спортсменів та чемпіонів? Хто цим повинен займатися?

— По-перше, потрібно залучати до спортивних секцій дітей. В дитячому віці мова не йде про Олімпійські ігри. Діти повинні займатися спортом для себе, для фізичного розвитку. Коли дитина проявляє особливі здібності, тоді її починають готувати до серйозних спортивних змагань. По-друге, батьки повинні бути зацікавлені, щоб їхні малюки не просижували весь час за ком’ютером. Для того, щоб залучати дітей, повинні бути два фактори: державні програми з лояльними умовами та культура занять спортом, що теж залежить від спортивної політики. У нас багато талановитих дітей, але вони не відвідують секції, бо не можуть собі цього дозволити або їх не влаштовують умови. Наприклад, зали, що взимку не опалюються. А хіба можна виховати чемпіона, коли дитині доводиться займатися улюбленим видом спорту при нульовій температурі?

— Який закордонний досвід, на вашу думку, потрібно втілити в Україні?

— В Західних країнах є цікава практика, коли діти в обов’язковому порядку відвідують певні секції. Це не просто урок фізкультури, це спеціалізовані заняття. Дитина сама або за допомогою батьків обирає те, що їй подобається: художня гімнастика, плавання, теніс, легка атлетика чи щось інше. Це включено в освітню програму. У нас дуже спортивна нація, але їй потрібно допомогти розвиватися. Всі діти хочуть займатися спортом, бути здоровими та бути спортсменами. Наше завдання — допомогти розвивати ці бажання, втілювати в життя, створювати умови. Батьки повинні розуміти на скільки важливі заняття спортом для їхнього чада, адже дитина може не стати чемпіоном, але вона буде мати належний фізичний рівень, хороше здоров’я та риси, які допоможуть досягати успіху в інших сферах.

 

bessonova_anya2

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

-->